25 września 2021r. odbyły się 40 Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego. Tegoroczna edycja była wyjątkowa z uwagi na to, że rok 2021 został poświęcony zarówno w Grudziądzu jak i województwie kujawsko – pomorskim właśnie temu wybitnemu sportowcowi.

Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów: Igor Bednarczyk kl. 1TTD, Dawid Gołuch      kl. 2MD5, Agnieszka Kozłowska kl. 3TW5, Oliwia Majorke i Marta Makuch kl. 2RW5, Łukasz Miąsko kl. 1TMW oraz Michalina Mikołajczak kl. 1TW na dystansie 1500 m.

Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze, walczyli z całych sił do ostatnich metrów godnie reprezentując szkołę i oddając cześć B. Malinowskiemu. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Igor Bednarczyk, który zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz Agnieszka Kozłowska, która wywalczyła miejsce drugie. Pozostali reprezentanci naszej szkoły byli w czołówce uczestników. Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami i upominkami. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale.

Była to wspaniała przygoda dająca możliwość sprawdzenia swoich możliwości, umiejętności oraz rywalizacji z kolegami i koleżankami ze szkół z całego kraju.

Biegi Malinowskiego odbywają się co roku w ostatnią sobotę września. To największy bieg uliczny w mieście.

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy podjęli wyzwanie, poświęcili swój oraz pokazali ducha walki.